arkadaşlarımıza çevre eğitimi

Doğayı korumak ve zararlı atıkların olumsuz etkilerini en aza indirmek için eğitim çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelinde öğretmenleri ve öğrencileri kapsayan yeni bir çalışma başlattı. Başta atık pillerin geri toplanmasına yönelik mücadele yolları olmak üzere, farklı konularda eğitimler hazırlandı. İlk buluşmaya, ilçe genelindeki okullardan 100'e yakın öğretmen katıldı. Eğitimcilerin, aldıkları bilgileri öğrencilerine aktarmaları hedeflendi.

Öğretmenlerin yanı sıra öğrencilere yönelik eğitici ve bilinçlendirici seminerler de artırıldı. Karşıyaka’nın farklı mahallelerindeki okullara giden belediye ekipleri; atıkların geri dönüşümü, pillerin geri toplanması, doğaya zarar veren diğer atıklar ve çevreyi korumak için yapılması gerekenler konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar abimiz "Her geçen gün kirlenen ve yıpranan doğaya karşı 7'den 70'e, topyekün mücadele etmeliyiz. Bu yüzden öğrencilerimize yönelik eğitimleri önemsiyoruz. Çevre bilincini küçük yaşlarda aşılarsak, geleceği de garanti altına almış oluruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.