Minik ‘Filizler’ Okullu Oldu

Karşıyaka Belediyesi tarafından, gelecekte kulübümüz üyesi olacak kardeşlerimiz için 6’ncı okul öncesi eğitim kurumu olan ‘Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulu’nu Mavişehir’de hizmete açtı.

Bu eğitim yılına 5 sınıfta 66 öğrenci ile başlayan Karşıyaka Filizleri Anaokulu'nda, modern sınıfların yanı sıra uyku odaları, yemek odaları, oyun parkı, top havuzu, tırmanma duvarı, idari bölümler ve mutfak gibi bölümler de bulunuyor. Uzman eğitmenlerin görev yaptığı kurumda; çocukların psiko-motor, zihinsel, sosyal, duygusal ve öz bakım becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak ve ilköğretime hazırlamak amacıyla, kapsamlı bir eğitim programı doğrultusunda tam gün hizmet sunuluyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Eğitime yatırım demek; geleceğe, insanlığa, sanata, kültüre yatırım demektir. Fabrikalar yapılabilir. Binalar da yapılır. Kültür merkezleri de yapılacak. Ama insanı eğitemezseniz o zaman onların da hiçbir anlamı olmaz. Biz eğitime katkı koyarak, çocuklarımıza anaokulundan başlamak üzere iş yaşamına kadar destek veriyoruz. Üniversiteli gençlerimize burs imkanı sağladığımız Karşıyaka’nın Filizleri projemizle Türkiye’ye örnek olduk. Şimdi de Karşıyaka’nın Filizleri adını verdiğimiz anaokulumuzu hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Burayı çocuklarımıza, geleceğimize kazandırmaya karar verdik. Filizlerimiz yetişecek burada. Onlar da üniversite yaşamını en iyi şekilde tamamlayacaklar, geleceğin mühendisleri, eğitimcileri, doktorları olacaklar. Karşıyaka’nın Filizleri Türkiye’nin Filizleri olsun, çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır da, “Atatürkçü, laik, demokrat ve aydınlık nesiller yetiştirmek için çalışan, bu uğurda büyük emek harcayan Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar ve tüm ekibini kutluyorum” dedi.